• Home
  • Maso
  • Jehněčí Buonissimo s artyčoky po římsku
1 0
Jehněčí Buonissimo s artyčoky po římsku

Sdílejte na sociální síti:

Toto URL můžete jen zkopírovat a sdílet

Ingredience

Upravit počet porcí
Jehněčí Buonissimo
400 g jehněčí kýta
120 g pancetta
2 stroužky česnek
lístky z 1 větvičky rozmarýn
sůl
olivový olej extrapanenský
Artyčoky po římsku
2 artyčok
3 česnek stroužky
1 citrónová šťáva z jednoho citrónu
2 plátky bílý chléb např. čerstvý toustový
1 hrstka petrželka
feferonka
olivový olej extrapanenský
sůl
voda

Uložte si tento recept

You need to or Register to bookmark/favorite this content.

Jehněčí Buonissimo s artyčoky po římsku

AGNELLO ALLA BUONISSIMO E CARCIOFI ALLA ROMANA

  • 90min
  • Porce 2
  • Středně těžké

Ingredience

Úvod

Sdílet

Další ze skvělých a zdravých receptů je tady! Skvělý pro velikonoční hody i pro jiné příležitosti. Jehněčí Buonissimo s artyčoky po římsku (Agnello alla Buonissimo e Carciofi alla romana).  Toto je snad nejlepší recept na jehněčí, jaké známe! Vřele Vám doporučuji jej vyzkoušet, protože nebudete litovat! A plněné artyčoky jsou k jehněčímu masu výbornou přílohou.




Pro Váš velikonoční či slavnostní stůl zvolte kvalitní a čerstvé jehněčí maso. Dobrou volbou může být jehněčí kýta s kostí z Nového Zélandu, které jsem použila já. Jehněčí maso je bohaté na živiny (bílkoviny, železo, zinek, selen, vitamíny skupiny B a další). Miminkům je jehněčí doporučováno jako první maso díky nízkému obsahu alergenů (v porovnání s ostatními typy mas). Při určování množství masa je vhodné zmínit, že při pečení se plátky značně zmenší, abyste pak nebyli nemile překvapeni.

Artyčoky jsou po staletí známé tím, jak jsou zdravé. Oblíbené jsou zejména v oblasti kolem Středozemního moře a USA. Původně pochází z Malé Asie nebo severní Afriky. Co však stojí za tím, že jsou tolik pospěšné pro zdraví? Obsahují cynarin, což je látka, která blahodárně působí zejména na játra, má vliv na omlazení buněk, snižování cholesterolu, odvodnění, spalování tuků a další procesy v těle. Působí také protizánětlivě. Jejich konzumace však musí být v množství 300 g za den po delší dobu, aby artyčok působil jako lék. Dalšími klady je obsah vitamínů skupiny B, vitamínu C, železa a hořčíku.

Tato dužnatá poupata se skládají z několika částí, některé jsou jedlé, jiné nikoli. Schéma stavby artyčoku a návod k tomu, jak odstranit nejedlé části naleznete zde:

Jak očistit artyčoky

Doufám, že si skvěle pochutnáte a přeji Vám krásné Velikonoce!

Navštivte také náš nový eShop!

You need to or Register to bookmark/favorite this content.

Kroky

1
Hotovo

Připravíme si ingredience. Stroužky česneku zbavíme jádra (stačí špičkou nože vyloupnout).

2
Hotovo

Jehněčí maso očistíme od blan a tuku a nakrájíme na plátky, které rozložíme na plech s pečicím papírem.

3
Hotovo

Pancettu nasekáme na drobné kousíčky, stejně tak to uděláme s česnekem a rozmarýnem. Přidáme malé množství extrapanenského olivového oleje a dobře promícháme (i rukou).

4
Hotovo

Nyní směs pancetty, česneku a rozmarýnu poklademe na každý z osolených plátků jehněčího masa a rozprostřeme po celém povrchu plátků Rozehřejeme troubu na 200 stupňů a pečeme 45 minut.

5
Hotovo

Artyčoky očistíme dle návodu, kde najdete všechny užitečné tipy (viz odkaz uvedený výše) s tím, že artyčoky musí zůstat ve formě pohárku a mít odříznutý stonek. A ponoříme je do vody s citrónovou šťávou na 10 minut.

6
Hotovo

Mezitím připravíme směs k plnění. Střídu z bílého chleba (může být i okoralý) natrháme na kostičky. Na velmi jemné kousíčky nakrájíme česnek a smícháme jej s chlebem.

7
Hotovo

Ke směsi přidáme i nasekanou petrželku, zvláčníme olivovým olejem a trochou vody a okořeníme feferonkou dle chuti. Osolíme a opepříme.

8
Hotovo

Do tlakového hrnce vlijeme malé množství olivového oleje a přidáme jeden smáčknutý stroužek česneku. Před plněním artyčoky prsty trošku pootevřeme a posypeme solí zevnitř i zvnějšku. Naplníme je chlebovou směsí. Podlijeme polovinou sklenice vody, hrnec uzavřeme a vaříme 20 minut.

9
Hotovo

Jehněčí maso servírujeme s artyčokem tak, aby obojí bylo teplé. Tip: Z artyčoku sníme srdíčko s náplní, ale i dužinu, která se nachází na spodní vnitřní části listů. Zbylé samotné listy většinou nejsou dostatečně měkké na to, abychom je mohli jíst.

Hodnocení

Buďte první, kdo k tomuto receptu přidá hodnocení
Cupcake Citlivka
předchozí
Cupcake Citlivka
Gratinovaná rajčata
další
Gratinovaná rajčata
Cupcake Citlivka
předchozí
Cupcake Citlivka
Gratinovaná rajčata
další
Gratinovaná rajčata

Přidejte komentář