0 0
Pečené kuře s bramborami

Sdílejte na sociální síti:

Toto URL můžete jen zkopírovat a sdílet

Ingredience

Upravit počet porcí
500 g kuře
500 g brambory
1 česnek stroužek
1 rozmarýn větvička
3 lžíce olivový olej
sůl
pepř

Nutriční údaje

903
Kcal
43
Tuky
71
Bílkoviny
54
Sacharidy

Uložte si tento recept

You need to or Register to bookmark/favorite this content.

Pečené kuře s bramborami

  • 80min
  • Porce 2
  • Snadné

Ingredience

Úvod

Sdílet

Zde Vám představím klasický a snadný druhý chod Pečené kuře s bramborami, který je tak oblíbený. Ta křupavá kůžička, vůně rozmarýnu… I tímto jednoduchým pokrmem navodíte domácí atmosféru. A ingredience jsou více než dostupné.

Pro nejlepší požitek je dobré připravit jen tolik kuřete, kolik v tu samou chvíli spotřebujete. Kůrčička na kuřeti je křupavá jen jednou, nikoliv po opětovném ohřátí. Výsledek také velmi závísí na rozmarýnu. Musí být čerstvý. Kupte si třeba rostlinku v květináči, určitě rozmarýn znovu použijete. Alespoň pokud budete vařit podle mých receptů.

Výhodou tohoto receptu je, že se vše peče najednou, což usnadní práci a čas. Nesnažte se pečení uspíšit, i brambory se musí dobře propéci a být měkké nebo zlatavé. Pokud se Vám nechce zapínat troubu, můžete si kuře s bramborami a rozmarýnem připravit i na pánvi. Chce to tedy pánev většího rozměru, ale pokud budete pokličku odklápět jen pro podlití, podaří se Vám vše propéci i tak.You need to or Register to bookmark/favorite this content.

Kroky

1
Hotovo

Očistíme kousky kuřete, nakrájíme brambory na měsíčky a v hmoždíři si utlučeme předem nakrájený rozmarýn, česnek, olivový olej, sůl a pepř.

2
Hotovo

Vymažeme pečící nádobu olejem a do ní poklademe kousky brambor a navrch kousky kuřete.  Natlučenou ochucovací směsí potřeme kuře, zbytkem přelijeme brambory. Popřípadě dosolíme a doplníme rozmarýnem. Pečeme 1 hodinu v troubě, a pokud je potřeba podlijeme v průběhu pečení.

Hodnocení

Buďte první, kdo k tomuto receptu přidá hodnocení
Jablečný koláč
předchozí
Jablečný koláč
Panpepato
další
Panpepato
Jablečný koláč
předchozí
Jablečný koláč
Panpepato
další
Panpepato

Přidejte komentář