2 0

Jablečný koláč

Torta di mele

Vlastnosti:
  • vegetariánské
  • 90min
  • Porce 8
  • Středně těžké

Ingredience

Úvod

Sdílet

Jak praktický recept, který si člověk připraví všude ve světě. Jablka se najdou kdekoli a bábovku každý udělá hravě. Jablečné koláče existují v každé zemi, každá má svou oblíbenou variantu. Tato verze je však obohacena o určité prvky typické italské přípravy moučníků. Nejedná se o vysušenou bábovku, opravdu ne. Jablečný koláč je vláčný, a pokud je Vás na jeho kanzumaci málo, možná Vám zbyde i na pár dalších dní. I pak je stále vláčný, měkký a lahodný. Tento koláč je vlastně dort, pokud ho ozdobíte šlehačkou nebo doplníte vanilkovou zmrzlinou. Dělat to však nemusíte. Chuťově postačí úplně samotný. Jablečný koláč si můžete dát po obědě ke kávě nebo i k snídani. Záleží na tom, na co jste zvyklý a proč jej pečete. Pokud se snažíte zpracovat sklizenou zásobu jablek, k snídani je ideální. Neradím Vám tento tip ke konzumaci jen tak nezdůvodně, ale s dobrým úmyslem. Je známo, že sladké by se mělo jíst ráno nebo dopoledne.
Při přípravě Jablečného koláče provoníte svou kuchyni hned několikrát. Nejdříve vůní citrónu, pak vanilky a nakonec pečených jablek. Přeji Vám příjemný zážitek!


You need to or Register to bookmark/favorite this content.

Kroky

1
Hotovo

Z lednice vyndáme vejce a Cremolì. Připravíme si formu o průměru 25 cm. Vymažeme ji Cremolì a vysypeme moukou, aby se koláč k formě nepřipekl. Cremolì dáme do kastrůlku, kde ho při nízké teplotě necháme rozpustit. Omyjeme a oloupeme jablka, vykrájíme z nich jadřince a čtvrtky jablek ještě rozkrájíme tak, aby nám z nich zbyly malé měsíčky či půlměsíčky. Jablka posypeme skořicovým cukrem. Na získání citrónové kůry použijeme struhátko a kůru přidáme k jablkům. Pak citrón rozpůlíme a z poloviny vymačkáme šťávu, kterou přelijeme jablka. Tím zajistíme jablka proti hnědnutí. Dobře promícháme.

2
Hotovo

Vanilkový lusk podélně rozkrojíme ostrým nožem, jehož špičkou následně seškrábneme dužinu z obou polovin vanilkového lusku. Vanilku přidáme do kastrůlku s Cremolì a začneme míchat tak, aby se zrnka vanilky oddělily. Vyprázdněné části vanilkového lusku uzavřeme zpět do skleněné nádobky, budeme je moci použít pro příští přípravu moučníku (Například povařením v mléce, které při příštím receptu použijeme. Získáme tak i tu vanilku, kterou jsme nožem nevybrali.)

3
Hotovo

Šleháme vejce s cukrem alespoň 10 minut. Přilijeme Cremolì s vanilkou a opět chvilku šleháme, přidáme mouku a mléko a dobře prošleháme.

4
Hotovo
50

Do těsta přidáme jablka, promícháme a vlijeme do formy. Srovnáme do jedné úrovně a pečeme na 180 stupňů 50 min.

5
Hotovo

Vyndáme z trouby a necháme zchladnout. Posypeme moučkovým cukrem.

Hodnocení

Buďte první, kdo k tomuto receptu přidá hodnocení
Pizzettine
předchozí
Pizzettine
Pečené kuře s bramborami
další
Pečené kuře s bramborami
Pizzettine
předchozí
Pizzettine
Pečené kuře s bramborami
další
Pečené kuře s bramborami

Přidejte komentář