1 0

Košíčky z parmazánu s lososem a rukolou

  • 1h
  • Porce 4
  • Středně těžké

Ingredience

Úvod

Sdílet

Připravujete občerstvení pro speciální příležitost a nevíte jaký předkrm zvolit? Máte možnost zazářit. Prohlédněte si recept, který Vám zde nabízím.
Košíčky z parmezánu s lososem a rukolou jsou ideální volbou pro občerstvení k oslavám, pro návštěvy i na svatby! Snadno je připravíte doma a navíc dodáte Vašemu pohoštění luxus restaurace pětihvězdičkového hotelu. Zkuste i Vy vytvořit tuto jedinečnou kombinaci chutí nejtvrdšího italského sýra, aromatické rukoly a jemného lososa obaleného v sezamu pro svou rodinu a známé!Můžete připravit košíčky různých velikostí či obměnit ingredience dle Vaší preference. Parmezán lze nahradit granou padano, rukola salátem, losos tuňákem. Záleží na Vašich chutích a fantazii. Já jsem se s košíčky z parmazánu setkala poprvé, když byly naplněné těstovinami s lanýžovou salsou. Samozřejmě byl košíček mnohem větší, aby všechny těstoviny pojmul. Dle mého názoru se pro běžné použití vyplatí udělat košíček menší a naplnit ho tedy například tím, co Vám zde předkládám. Chutě jednotlivých ingrediencí se také skvěle doplňují, barevná kombinace také zaujme.

Dbejte na výběr kvalitních a čerstvých surovin. V mém receptu byl použit kvalitní parmazán z Itálie, čerstvá a svěží rukola stejné provenience a čerstvý losos. I sezam musí být kvalitní a dobře vonět. Předem jej ochutnejte, ať luxusního lososa obalíte jen do toho, co chutná výborně. Když krájíte lososa, snažte se odstranit veškeré případné kůstky, ať nepřichystáte překvapení při konzumaci.

You need to or Register to bookmark/favorite this content.

Kroky

1
Hotovo

Začneme lososem. Připravíme si marinádu smísením olivového oleje, citrónové šťávy a soli. Nakrájíme rybí maso na malé kostičky, vložíme do marinády, přiklopíme a dáme do lednice na 2 hodiny. Poté marinované kousky lososa obalíme v sezamu a opečeme na pánvičce. Necháme vychladnout.

2
Hotovo

Nastrouháme parmezán a rozprostřeme jej na nepřilnavé pánvičce do kulatého tvaru s co nejmenším množstvím dírek. Zapneme plotýnku na nižší teplotu a čekáme, dokud se sýr neroztaví.

3
Hotovo

Roztavený sýr přesuneme například na dno obrácené skleničky, hrnečku nebo jiného vhodného kuchyňského předmětu. Sýr je potřeba okamžitě rozprostřít a vytvarovat obrácenou mističku. Pokud Vás jen tak něco nespálí, můžete rozprostřít sýr prsty, jinak použijte třeba lžičku. Nechte sýr v této formě zcela vychladnout a zaschnout.

4
Hotovo

Poté můžete parmezánovou mističku ze dna skleničky/ hrnečku opatrně sejmout a otočit na podnos. Naplníme rukolou, pokapeme balzamikovým glazé, ozdobíme několika kousky lososa v sezamu a Košíček z parmezánu s lososem a rukolou je hotov! Dobrou chuť!

Hodnocení

Buďte první, kdo k tomuto receptu přidá hodnocení
předchozí
Špagety s mušlemi vongole
Bramborová kaše po italsku
další
Bramborová kaše po italsku
předchozí
Špagety s mušlemi vongole
Bramborová kaše po italsku
další
Bramborová kaše po italsku

Přidejte komentář