Chřestovobramborový krém

Sdílejte na sociální síti:

Toto URL můžete jen zkopírovat a sdílet

Ingredience

Upravit počet porcí
500 g chřest
400 g brambory
1/2 bílá cibule
150 ml smetana na vaření
100 ml bílé víno
voda
parmazán volitelné
sůl
pepř

Nutriční údaje

263,0
Kcal
13,5
Tuky
5,7
Bílkoviny
27,6
Sacharidy

Uložte si tento recept

You need to or Register to bookmark/favorite this content.

Chřestovobramborový krém

Vlastnosti:
  • bezlepkové
  • s alkoholem
  • vegetariánské
  • 50min
  • Porce 4
  • Snadné

Ingredience

Úvod

Sdílet

Chřestovobramborový krém se smetanou zasytí zhruba 4 strávníky a je velmi delikátní chuti. Hodí se jako předkrm nebo namísto polévky v rámci večeře.
Konzumací chřestu můžeme velmi pozitivně působit na naše zdraví, obsahuje totiž velmi vysoké množství kyseliny listové, vitamínů skupiny B, provitamínu A, vitamínu C a E, i minerálních látek, zejména draslíku a zinku. Bohatstvím živin, které obsahuje, blahodárně ovlivňuje naši vitalitu, oddolnost vůči stresu a onemocněním, činnost mozku, ledvin a střev, pročisťuje náš organizmus a zbavuje jej volných radikálů a kyselin.

Velmi užitečný článek o chřestu najdete zde. Dozvíte se v něm podrobněji o účincích chřestu, o upozorněních a doporučeních při jeho použití.

Recept na focacciu, kterou můžete spatřit na hlavní fotografii receptu je zde.

A nyní lze již přistoupit k samotnému receptu.

Navštivte také náš nový eShop!

You need to or Register to bookmark/favorite this content.

Kroky

1
Hotovo

Nejprve očistíme chřest. Tato úprava spočívá v omytí a následném odříznutí zdřevnatělých konců stonků, které vyhodíme, a hlaviček chřestu (kde končí lístky), které uvaříme v páře (zhruba po dobu 15 minut). Zbylé stonky oloupeme škrabkou a nakrájíme na malé kousky. Stejně tak je třeba oloupat omyté brambory a nakrájet je na drobné kostičky. Nakrájíme i cibuli.

2
Hotovo

Pánev nahřejeme, a poté přidáme olivový olej. Na olivovém oleji orestujeme cibuli a přidáme nadrobno nakrájené stonky chřestu a po pár minutách i kostičky brambor.

3
Hotovo

Zalijeme vínem a počkáme, až se z většiny vyvaří. Poté zalijeme horkou vodou, kterou přidáme v takovém množství, aby ze směsi mohl vzniknout konzistentní krém. Necháme vařit 25 minut, v jejichž průběhu občas promícháme, osolíme, opepříme. 5 minut před koncem přilijeme smetanu a promícháme.

4
Hotovo

Vše rozmixujeme dohladka a podáváme horké či minimálně teplé v kombinaci s vrcholky chřestu uvařenými v páře, parmezánem, bílým chlebem nebo domácí focacciou.

Hodnocení

Buďte první, kdo k tomuto receptu přidá hodnocení
Cedrát v karamelu
předchozí
Cedrát v karamelu
Torta tenerina
další
Torta tenerina
Cedrát v karamelu
předchozí
Cedrát v karamelu
Torta tenerina
další
Torta tenerina

Přidejte komentář